کانال تلگرام سنگفرش سپاهان

شورایعالی استان‌ها به فکر بودجه شهرداری‌ها باشد

شورایعالی استان‌ها به فکر بودجه شهرداری‌ها باشد

شهردار اصفهان با اشاره به نقش و جایگاه شوراها و مدیریت شهری در کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت شوراها در کشور و همچنين توجه به جايگاه مديريت شهري از طريق طرح ها و لوايح تاکيد کرد و گفت: شورايعالي استان‌ها با تنظيم لايحه‌اي به فکر بودجه شهرداري‌ها باشد.

قدرت الله نوروزی امروز (شنبه) در نشست مشترک شهرداران کلانشهرهای کشور با اشاره به نقش و جایگاه شوراها و مدیریت شهري در کشور، گفت: با وجود اينکه قانون شوراها تا زمان اجرا ۱۱ بار اصلاح شد، اما به تدريج شاهد تضعيف اين نهاد مردمي هستيم همچنان كه هر سال از صلاحيت ديوان عدالت اداري كه ساختار خوبي در قانون اساسي دارد، كاسته مي‌شود.

وی بر استفاده از ظرفیت شوراها در کشور و همچنین توجه به جایگاه مدیريت شهري از طريق طرح ها و لوايح تاکيدکرد و ادامه داد: سهم تراکم در تامين درآمدهاي شهري ۵۰ درصد است، در حالي که در كشورهاي پيشرفته اين سهم تنها سه درصد و در كشورهاي درحال توسعه پنج درصد است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه عوارض محلی در کشور۲۰ درصد است اما این رقم در کشورهای در حال توسعه به ۳۵ درصد مي‌رسد، گفت: کمک‌هاي بلاعوض نيز در شهرهاي ايران تنها شش درصد است اما اين عدد در كشورهاي در حال توسعه به ۱۷ درصد مي‌رسد، بنابراين شورايعالي استانها بايد لايحه اي در اين خصوص تهيه كرده و از اين موضوع دفاع كند، در غير اين صورت كسي به فكر اصلاح امور شهري نخواهد بود.