کانال تلگرام سنگفرش سپاهان

احداث نمایشگاه بین المللی اصفهان مطابق با استانداردهاي روز دنيا

احداث نمایشگاه بین المللی اصفهان مطابق با استانداردهاي روز دنيا

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم نمايشگاه مطابق با استانداردهاي جهاني و با سازه‌هاي مدرن و متفاوت احداث مي‌شود.

ایرج مظفر درگفتگو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: احداث نمایشگاه بین المللی اصفهان در ضلع شمال غربی خیابان روشن دشت در دو فاز و با مساحت ۴۷ هکتار از شهريور ماه ۹۴ در دستور کار شهرداري قرار گرفت.

وی عنوان‌کرد: برای احداث فاز اول نمایشگاه حدود ۱۵۰۰ میلیارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده که در صورت تحقق بودجه، اجراي آن در ابتداي سال آينده به پايان مي‌رسد و فاز دوم آن به شرط تامين بودجه آغاز مي‌شود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه عملیات اجرايي فاز اول اين پروژه در زميني به مساحت ۱۷ هکتار در دست اجراست، اضافه کرد: در فاز اول نمايشگاه ۱۳ پروژه شامل عمليات احداث ابنيه و فونداسيون‌هاي سالن علامه مجلسي و تاسيسات مکانيکي و برقي، تهيه ساخت و نصب اسكلت فلزي و پوششي سقف سالن علامه مجلسي، تونل‌هاي تاسيساتي، اجراي مخزن آب آشاميدني و آب فضاي سبز، ساختمان پمپ‌خانه، سرويس‌هاي بهداشتي و دسترسي‌هاي ورودي و خروجي سايت نمايشگاه در حال اجراست.

مظفر ادامه داد: همچنین در فاز اول این نمایشگاه پروژه‌های دیگري همچون عمليات احداث جاده‌ها و محوطه‌سازي داخلي سايت نمايشگاه، پل هاي اطراف سالن علامه مجلسي، ساختمان اداري، خدماتي، ساختمان موتورخانه(مکانيکال) و ساختمان اتاق برق (الکتريکال)، محل بارانداز و تخليه بار و فضاي سبز احداث مي‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایي ابنيه تونل تاسيساتي سالن علامه مجلسي و مخزن آب آشاميدني بيش از ۹۹ درصد، ساختابنيه تاسيسات مکانيکي و برقي مربوط به ساختمان‌هاي برق موتورخانه و سرويس‌هاي بهداشتي بيش از ۵۵ درصد پيشرفت داشته است، ادامه داد: همچنين عمليات اجرايي زيرسازي و محوطه سازي خارجي سالن علامه مجلسي بيش از ۸۷ درصد و ابنيه و محوطه سازي داخل سايت نمايشگاه و پارکينگ روباز بيش از ۳۷ درصد و اسکلت فلزي سالن علامه مجلسي بيش از ۷۶ درصد، عمليات اجرايي ابنيه، فونداسيون‌هاي سالن علامه مجلسي و ساختمان رجيسترينگ و تاسيسات مكانيكي بيش از ۷۹ درصد و پروژه ساختمان اداري- پشتيباني بيش از ۲۵ درصد پيشرفت داشته است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تاکید کرد: در فاز بعدی پروژه احداث ۸ سالن ۷ هزار متری، مسجد، سالن همايش و رستوران‌ها ديده شده است که به مرور تکميل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه نمایشگاه بر اساس چشم انداز ۲۰۰ ساله ساخته شده بر این اساس عمر مفيد ساختمان، ۲۰۰ سال است، گفت: در آينده براي اضافه کردن هرگونه تکنولوژي جديد در بخش فناوري، برق و مکانيک نياز به تخريب كانال‌ها نيست و به همين شكل مي توان از آنها استفاده كرد.

مظفر عنوان کرد: تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم نمایشگاه مطابق با استانداردهای روز دنيا و با سازه‌هاي مدرن و متفاوت احداث مي‌شود، از اين رو با اجراي اين پروژه پروژه آهنگ رشد و توسعه در اصفهان طنين انداز و صنعت توريسم رونق مي‌يابد.