انواع سیمان

انواع سیمان

سیمان پرتلند معمولی (نوع ۱)
این نوع سیمان بیشترین کاربرد را دارد و برای ساخت بتن جهت ساختمانها، جاده ها و کلیه کارهایی که نیاز به خواص ویژه ای نیست مصرف می گردد. کسب مقاومت این نوع سیمان برای تمام کارهای بتنی به اندازه کافی سریع است.
ملات ها و بتن هایی که با سیمان پرتلند معمولی ساخته می شوند، در هنگام تهاجم اسید ها و سولفات ها صدمه می بینند، سولفات ها ممکن است در خاک ها و آجر های رسی و آب های زیر زمینی و آب دریا وجود داشته باشند. اسیدها ممکن است در خاک ها و آب های زیر زمینی که نتیجه تجزیه فضولات صنعتی یا مواد آلی در خاک هستند، مشاهده شوند. در چنین مواقعی باید از انواع دیگر سیمان ها استفاده نمود تا از خرابی بتن، ناشی از وجود عناصر فوق جلوگیری شود.

 

سیمان پرتلند ممتاز (نوع ۲)
این نوع سیمان همانند سیمان پرتلند معمولی است با این تفاوت که مواد اولیه آن را با دقت بیشتری تهیه و تولید می کنند و بیشتر آسیاب می کنند. اینگونه سیمان ها خیلی سریع خود را می گیرند و به سرعت هم سخت می شوند و مقاومت افزون تری در برابر هجوم سولفات ها از خود نشان می دهند.
سیمان پرتلند زودگیر (نوع۳)
از لحاظ شیمیایی این نوع سیمان مشابه سیمان پرتلند معمولی است؛ ریز بودن ذرّات آن، باعث کسب سریع مقاومت در اوایل عمر بتن می شود. واژه ی زودگیر نباید با خودگیری سریع اشتباه گردد. در بتنی که با سیمانپرتلند زودگیر ساخته می شود خودگیری اولیه مشابه سیمان پرتلند معمولی است، ولی پس از خودگیری اولیه، سرعت کسب مقاومت بتن بیشتر می شود. این سرعت کسب مقاومت، باعث می گردد که قالب برداری در زمان کوتاه تری انجام پذیرد. به همین دلیل این نوع سیمان بیشتر در کارخانه های قطعات پیش ساخته یا زمانی که در کارگاه کار باید با سرعت انجام پذیرد، مصرف می گردد.
به دلیل آنکه این نوع سیمان نسبت به سیمان پرتلند معمولی تولید حرارت بیشتری می کند مصرف آن در هوای سرد توصیه می شود و اثر منفی دمای پایین در بتن را خنثی می کند. روش انبار کردن و مصرف سیمان زودگیر مشابه سیمان پرتلند معمولی است.
سیمان پرتلند کم حرارت (نوع ۴)
روند کسب مقاومت این نوع سیمان به آهستگی صورت می گیرد و همان طور که از نام آن مشخص است، مقدار حرارت تولید شده توسط آن نسبت به سیمان پرتلند معمولی کمتر است. به دلیل مصرف آن برای بتن ریزی های با حجم زیاد مانند سد ها یعنی در جایی که کم شدن حرارت بتن امری حیاتی است، الزامی می شود.
سیمان پرتلند ضد سولفات (نوع ۵)
هرچند روش تولید این نوع سیمان مانند سیمان پرتلند معمولی است، اصطلاح مواد اولیه و کاهش آلومینات کلسیم باعث می گردد تا از لحاظ ترکیب های شیمیایی کمی با یکدیگر تفاوت پیدا کنند. به نحوی که مقاومت بهتری در مقابل تهاجم شیمیایی ناشی از سولفات ها در شرایط مرطوب در پس آب های صنعتی، آجر های رسی و همچنین شرایط قلیایی از خود نشان دهد.
معمولاً رنگ این نوع سیمان نسبت انواع دیگر، کمی تیره تر است. به طور کلی سیمان ضد سولفات برای بتن هایی که در معرض سولفات قرار دارند، مانند آب دریا،‌خاک یا آب زیرزمینی دارای سولفات، مصرف می شود. دوام بتن و مقاومت آن در مقابل تهاجم عوامل شیمیایی بیشتر به نحوه تهیه و نفوذ ناپذیری و تراکم مناسب آن بستگی دارد. نفوذ پذیری بتن کم عیار بیشتر از بتن پرمایه است و چنانچه از سیمان پرتلند ضد سولفات استفاده شود، مقدار آن نباید کمتر از ۲۸۰۰ کیلو گرم در متر مکعب بتن باشد (برای بتن با حداکثر اندازه سنگدانه ۲۰ میلیمتر) و نسبت آب به سیمان نباید بیش از ۵۵٪ در نظر گرفته شود. گاهی لازم است که مقدار سیمانمصرفی بیش از مقدار فوق باشد، بدون آنکه نسبت آب به سیمان تغییر کند، این افزایش مقدار سیمان به علت بیشتر شدن مقاومت محصول انجام می پذیرد.
مقومت سیمان ضد سولفات مانند سیمان پرتلند معمولی است گرچه کمی کند تر به سختی نهایی می رسد. همچنین این نوع سیمان مقداری کمتر از سیمان پرتلند معمولی حرارت تولید می کند، که برای بتن ریزی حجیم و مقاطع ضخیم به علتتولید حرارت کمتر، مصرف این نوع سیمان مناسب است.
از مصرف کلرور کلسیم یا مواد مضافی که دارای کلرور کلسیم هستند همراه با این نوع سیمان، باید اجتناب گردد، زیرا مقاومت سیمان در مقابل سلفات ها کاهش می یابد.
سیمان پرتلند روباره آهن گدازی (سرباره)
این نوع سیمان از آسیاب شدن مخلوطی از کلینکر سیمان پرتلند معمولی و روباره کوره ی آهن گدازی ساخته می شود.
این نوع سیمان برای کلیه ی مواردی که سیمان پرتلند معمولی استفاده می شود، قابل مصرف است، اما کسب مقاومت اولیه آن کندتر صورت می گیرد، بخصوص اگر هوا سرد باشد، بنابر این در مواقعی که قالب برداری در زمان کوتاهتری انجام می پذیرد، ممکن است مصرف این نوع سیمان مناسب نباشد.
سیمان پرتلند سرباره یک سیمان کم حرارت است و مانند سیمان پرتلند ضدسولفات برای کاهش حرارت در قطعات ضخیم به عنوان یک مزیت، می توان آن را مصرف نمود. مقاومت سیمان روباره ای در مقابل تهاجم مواد شیمیایی به خصوص در آب دریا، بیشتر از مقاومت سیمان پرتلند معمولی است.
سیمان پرتلند سفید
سیمان پرتلند سفید از مواد خاصی ساخته می شود که دارای آهن و منگنز بسیار کمی است.
مصرف این نوع سیمان محدود به جایی است که نیاز به نما با رنگ سفید یا روشن باشد، و معمولاً همراه با سنگدانه های مخصوصی استفاده می گردد. از آنجا که قیمت سیمان پرتلند سفید حدود دو برابر سیمان پرتلند معمولی است، بنابر این در تمام طول مراحل کار، انتقال، مخلوط کردن، باید رعایت احتیاط به عمل آید تا از آلودگی جلوگیری شود و تمام وسایل نیز باید تمیز باشند.
خواص گیرش و کسب مقاومت این نوع سیمان مشابه سیمان پرتلند معمولی است و جدا از لزوم دقت بیشتر، فرقی از لحاظ روش انبار کردن و مصرف با سیمان پرتلند معمولی ندارد.
عمل آوردن ملات با سیمان سفید نیاز به دقت کافی دارد، زیرا به راحتی در اوایل کار کثیف می شود و تقریباً تمییز کردن آن غیر ممکن است. استفاده از ورقه های پلاستیک برای به عمل آوردن آن و دوری از گرد و غبار، روش مناسبی برای نگهداری ملات در اوایل کار است.
سیمان پرتلند بنایی
سیمان بنایی نوعی سیمان برای ساخت ملات و اجرای کارهای بنایی و نازک کاری است و از این سیمان نباید برای ساخت بتن استفاده کرد.
این نوع سیمان از سیمان پرتلند معمولی و مقداری پودر سنگ بسیار ریز و پرکننده و مواد حباب ساز، ساخته می شود و بدون آنکه میاز به آهک باشد می توان از آن ملاتی با کارایی مناسب ساخت.
سیمان پرتلند ضد رطوبت
این نوع سیمان مشابه سیمان پرتلند معمولی است که مقداری ماده مضاف دافع آب به آن افزوده شده است. خواص سیمان پرتلند ضد رطوبت مشابه خواص سیمان پرتلند معمولی است و به همان صورت مصرف می شود.
مقاومت در مقابل نفوذ رطوبت به بتن با کنترل مناسب مخلوط و تراکم مطلوب حاصل می گردد. مزایای عمده ی این نوع سیمان موقعی است که در پشت لایه ی نازک کاری استفاده گردد تا عمل مکش آب کنترل و کاهش یابد و لایه ی نازک کاری آب خود را پس ندهد.
سیمان پرتلند ضد آب
این نوع سیمان مشابه سیمان پرتلند معمولی است که در هنگام تولید بر روی آن فرآیند به خصوصی انجام می پذیرد تا یک روکش ضد آب بر روی ذرّات سیمان به وجود آید که در موقع انبار کردن از جذب رطوبت جلوگیری نماید.
استفاده از سیمان پرتلند ضد آب محدود به مواقعی است که شرایط انبار کردن نامطلوب بوده یا زمان انبار کردن بیش از سه ماه قبل از مصرف باشد.
در هنگام اختلاط، روکش ضد آب از بین می رود و سیمان با آب به طور معمول واکنش نشان می دهد. چنانچه از این نوع سیمان استفاده شود، باید زمان اختلاط را حداقل برای یک دقیقه بیش از حد معمول افزایش داد. توصیه می شود که از مخلوط کردن دستی استفاده نشود.
سیمان با آلومین بالا
سیمان با آلومن بالا، سیمان پرتلند محسوب نمی شود. این نوع سیمان از پخت مخلوط سنگ آهک و بوکسیت (سنگ معدن آلومنیوم) در کوره به دست می آید.
روند خودگیری بتن ساخته شده از سیمان با آلومین بالا مشابه سیمان پرتلند معمولی است ولی وقتی روند سخت شدن آغاز شود، کسب مقاومت آن بسیار سریع است و این مقاومت ظرف ۲۴۴ ساعت به بیش از Kg/Cm2 550 می رسد.
در مقابل تهاجم عوامل شیمیایی مانند سولفات ها و اسیدهای رقیق، سیمان با آلومین بالا مقاومت بیشتری نسبت به سیمان پرتلند معمولی از خود نشان می دهد. اگر این سیمان با سیمان پرتلند آلوده شود، گیرش آن ناگهانی خواهد بود، بنابراین تمام وسایل از قبیل مخلوط کن، چرخ دستی و غیره باید از وجود سیمان پرتلند تمیز گردد.
سیمان با آلومین بالا باید جدا از سیمان های دیگر انبار شود و هیچ نوع ماده اضافی با آن مخلوط نگردد.
سیمان پوزولانی
سیمان پوزولانی که مخلوطی از دوده ی نرم یا پودر سرباره کوره آهن گدازی و سیمان پرتلند معمولی است. این دوده نسبت به آهک آزادی که در هنگام هیدراتاسیون سیمان پرتلند آزاد می شود عکس العمل نشان می دهد.
سیمان پوزولانی از نوع سیمان های کم حرارت است، همچنین خودگیری اولیه آن کندتر از سیمان پرتلند معمولی انجام می شود و سخت شدن نهایی آن تا ۱۲۲ ماه طول می کشد. این فرآورده مقاومت خوبی در برابر آب دریا و سولفات ها دارد.

نقش سنگدانه در خواص بتن

 

سنگدانه را نمی توان یك پركننده در بتن دانست بلكه استخوان بندی اصلی را تشكیل می دهد و در بتن تازه و سخت شده نقش های مهمی را ایفا می نماید. بتن سخت شده باید مرحله گذار از بتن تازه را طی نماید و از این شرایط تأثیر می پذیرد.

 نقش سنگدانه در خواص بتن تازه

بافت سطحی، شكل، حداكثر اندازه و بافت دانه بندی سنگدانه ها نقش جدی را در خواص بتن تازه از جمله كارآیی (روانی)، جداشدگی، آب انداختن و جمع شدگی خمیری ایفا می كند.

بافت سطحی ریزتر باعث كاهش كارآیی، كاهش جداشدگی و آب انداختن و جمع شدگی می گردد.

شكل های حجیم و تیزگوشه باعث كاهش كارآیی، كاهش جداشدگی و آب انداختن و جمع شدگی می گردد.

شكل های غیر حجیم (پولكی كشیده و سوزنی) بر كارآیی اثر بسیار بدی دارد.

حداكثر اندازه كوچكتر باعث كاهش روانی، افزایش تراكم پذیری، كاهش جداشدگی و آب انداختن و جمع شدگی خمیری می شود.

 

 

 

تاثیر حداكثر اندازه سنگدانه بر میزان آب آزاد مخلوط بتن

 

بافت دانه بندی ریزتر باعث كاهش روانی، افزایش تراكم پذیری، كاهش جداشدگی و آب انداختن و  جمع شدگی خمیری می شود.

وجود مواد ریزدانه همچون پودرسنگ، لای و رس باعث كاهش روانی، افزایش كارآیی، كاهش جداشدگی و آب انداختن می شود اما ممكن است جمع شدگی خمیری را بیشتر نماید.

 

  • نقش سنگدانه در خواص بتن سخت شده

بافت سطحی، شكل، حداكثر اندازه، بافت دانه بندی، كیفیت مكانیكی به ویژه مدول ارتجاعی و عوامل زیان آور سنگدانه ها در بتن سخت شده تأثیر گذار است.

– بافت سطحی

هر چه سطح سنگدانه ریزتر باشدافزایش مقاومت فشاری، كششی و مدول ارتجاعی را به دنبال دارد و نفوذپذیری بتن كمتر می شود و دوام آن بیشتر می گردد.

– شكل

در سنگدانه های درشت (شن)، تیزگوشگی در حدود 10 درصد بر مقاومت فشاری و تا حدود 25 درصد بر مقاومت كششی اثر می گذارد. شكل سنگدانه های ریز (ماسه) عملاً بر مقاومت فشاری و كششی تأثیر  چندانی ندارد. در همه حالات شكل پولكی و كشیده و سوزنی بر مقاومت و دوام تأثیر بدی دارد.

– حداكثر اندازه سنگدانه ها

هر چه حداكثر اندازه سنگدانه كوچكتر باشد مقاومت كششی آن بیشتر می شود؛ اما تأثیر آن بر مقاومت فشاری پیچیده است و عملاً به عیار سیمان بستگی دارد.

امروزه بتن های پرمقاومت كه دارای عیار سیمان بالایی هستند با حداكثر اندازه های كوچك (كمتر از 20    میلی متر) ساخته می شوند. در حالی كه بتن هایی با عیار كمتر از 200 كیلوگرم سیمان در متر مكعب عملاً حداكثر     اندازه های بالاتر از 75 میلی متر مقاومت بیشتری را به نمایش می گذارند.

برای افزایش دوام نیز امروزه سعی می كنند از حداكثر اندازه كمتر از 25 میلی متر بهره بگیرند.

 

– بافت دانه بندی سنگدانه ها

با ریزتر كردن بافت دانه بندی سنگدانه ها الزاماً كاهش مقاومت حاصل نمی شود. امروزه بتن های پر مقاومت دارای بافت ریزی هستند.

بسیاری از بتن های با دوام را با دانه بندی ریز می سازند؛ هر چند برخی بتن های پر دوام بافت درشت و كم  ماسه ای نیز دارند. بافت ریزتر نفوذپذیری را كم می كند.

– كیفیت مكانیكی و مدول ارتجاعی سنگدانه

بالا رفتن كیفیت مكانیكی مدول ارتجاعی سنگدانه ها عملاً به افزایش كیفیت مكانیكی و ارتجاعی بتن منجر   می شود اما در بتن های معمولی كه خمیر سیمان چندان مقاومی ندارد و مدول ارتجاعی آن زیاد نیست، افزایش كیفی سنگدانه چندان به افزایش كیفی بتن منتهی نمی گردد. بنابر این در رابطه با كیفیت مكانیكی سنگدانه نباید وسواس داشت.

در بتن های پر مقاومت توجه به كیفیت سنگدانه ها بسیار مهم است.

 

– مواد زیان آور سنگدانه

برخی املاح و برخی از ریزدانه ها مانند رس و برخی از ذرات سنگدانه به ویژه مواد سبك و ناجور می توانند بر مقاومت و دوام بتن تأثیر بد داشته باشند. برخی سنگدانه ها با قلیایی های سیمان و بتن تركیب منبسط شونده ای می دهد كه باید از آن ها پرهیز گردد و یا از سیمان ها یا مواد افزودنی خاص استفاده نمود تا مشكل تا حدودی حل شود.

سنگدانه هایی كه در برابر یخبندان ضعیف هستند نباید در بتن مصرف شود.

 انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده و روان کننده های بتن قابل ارائه توسط  کلینیک فنی و تخصصی بتن  ایران

روان کننده های بتن  کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در کلاس های مختلف قابل تولید و عرضه می باشند :

  روان کننده بتن مناسب برای استفاده در پمپ بتن که خاصیت دیرگیر بتن دارد و بصورت مایع عرضه می گردد و خاصیت روان کنندگی بسیار خوبی به بتن می دهدروان کننده بتن کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  باعث تسهیل در عملیات پمپ بتن می گردد. از این روان کننده بتن علاوه بر این که در پمپ بتنمیتوان استفاده کرد کاربرد های دیگری چون در ساخت بتن آماده مخصوصاً برای حمل در فاصله های نسبتاً طولانی دارد. در بتن ریزی در هوای گرم استفاده از این روان کننده بتن توصیه می شود.

بتن پمپ پذیر و تسهیل در کار پمپ بتن : استفاده از این فوق روان کننده بتن قدرت مانور پمپ بتن را افزایش می دهد. همچنین برای پمپ کردن آسان بتن می توان از فوق روان کننده تولیدی شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران استفاده کرد که باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید. استفاده از روان کننده بتن در زمان بتن ریزی های حجیم که می بایست یکپارچه اجرا شوند مناسب می باشد.

فوق روان کننده بتن  عرضه شده توسط کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  ، بر پایه نفتالین سولفونات است . این فوق روان کننده بتن  بصورت مایع عرضه می گردد.

کاربرد فوق روان کننده بتن قابل ارائه توسط کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  : از این فوق روان کننده بتن در زمان بتن ریزی در هوای  سرد و برای بتن یا ملات ترمیمی استفاده می شود. همچنین این فوق روان کننده بتن به عنوان یک فوق روان کننده زودگیر و کاهش دهنده آب در بتن برای کسب روانی و مقاومت بالا مخصوصا مقاومت های اولیه بالا استفاده می شود.

 سوپر روان کننده یا فوق روان کننده بتن که بر پایه تکنولوژی تولید پلیمرها تولید می شوداین نوع فوق روان کننده بتن به عنوان کاهش دهنده آب بتن برای کسب روانی و مقاومت بالا استفاده می در ساخت بتن های پیش تنیده و پس تنیده در ساخت بتن حجیم بتن ریزی در هوای گرم کاربرد دارد.

سوپر روان کننده بتن یا فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات:  این سوپر روان کننده یا فوق روان کننده بر پایه پلی کربوکسیلات روان کننده بتن مایع بر پایه پلی کربوکسیلات اصلاح شده می باشد که برای ساخت بتن های ویژه طراحی شده است. برای ساخت بتن خود تراز و خود متراکم و بتن هایی که الزامات آیین نامه ای آن به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان را در حد نهایت درخواست نموده سوپر روان کننده بتن یا فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات فابیر در ساخت بتن حجیم موجب روانی بالا می شود.هم چنین با استفاده از این روان کننده بتن پمپ پذیری بالارفته و باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید. این سوپر یا فوق روان کننده بتن نسبت آب به سیمان را در بتن حجیم کاهش می دهد و مقاومت بتن حجیم را بالا می برد.

روان کننده بتن  کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می تواند یک روان کننده بتن با خاصیت دیرگیر بتن و به عنوان روان کننده بتن که در کاهش آب در بتن می باشد عمل کند که موجب روان شدن بتن, کار پذیری بتن و همچنین افزایش مقاومت بتن شود.

رنگ بتن چیست ؟

جنس قالب های سنگ مصنوعی سمنت پلاست از چیست ؟

 

با توجه به اینکه نیاز می باشد که ۸دهم میلیمتر ارتعاش در مواد درون قالب ها ایجاد نماییم ، لذا در این تکنولوژی نمیتوان از قالب های اصطلاحا نرم ( قالب لاستیک و یا سیلیکونی و … ) استفاده نمود. به همین دلیل در این تکنولوژي ( سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست ) از جنس های اصطلاحا خشک استفاده میگردد . با توجه به نوع ماهیت محصول ( کفپوش و یا نما ) و خاصیت براق و یا مات بودن ( با توجه به درصد براقیت و یا مات بودن محصول ) از انواع جنس های زیر جهت تولید استفاده می گردد

1-ABS

2-HP (PS)

 

مورد اول برای قالب های براق و عموما قالب های کفپوش ( موزائیک ) و بطور کلی برای کلیه محصولات که نیازمند به براقیت سطحی می باشند ، مورد استفاده قرار می گیرد

مورد دوم برای قالب هایی با ظاهر مات ( براق نبودن ) و عموما برای محصولاتی همچون سنگ های مصنوعی نما مورد استفاده قرار می گیرند

 

 

عمر مفید هر یک از قالب های سنگ مصنوعی سمنت پلاست چه مدت است ؟

عموما قالب های کفپوش و براق بین ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ ضرب تولید ( تعداد دفعات تولید ) مورد استفاده قرار خواهند گرفت ( بین یک تا سه سال کاری )

عموما قالب های مات ( نما ها ) بین ۱۸۰ الی ۵۰۰ ضرب ( تعداد دفعات تولید ) مورد استفاده می باشند

اما این میزان عمر مفید قالب ها به فاکتورهایی همچون ضخامت و کیفیت ورق مورد استفاده ، زاویه های منفی و مثبت ، تناسب بین عرض و طول و ضخامت محصول ، و … وابسته می باشد

 قالب موزاییک سنگ آنتیک مصنوعی سمنت پلاست

 

قالب های تزریقی بهتر هستندبرای تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست یا قالب های فرمینگ ؟

فقط از قالب های فرمینگ در تکنولوژی سنگ مصنوعی سمنت پلاست استفاده می گردد

درست است که قالب های تزریقی از عمر بیشتری نسبت به قالب های فرمینگ برخوردارند ، ولی به دلیل تزریق مواد در این قالب ها ، و ایجاد پرزهای ریز میکروسکوپی ، چسبندگی مواد به قالب پیش آمده و محصولات تولید شده با این قالب ها ( قالب های تزریقی ) بعنوان ضایعات ( به دلیل کنده شدن لایه اصلی ) محسوب می گردند

قالب های فرمینگ به دلیل یکپارچگی سطحی از این امر مستثنی می باشند

همچنین به دلیل سطح صاف و صیقلی قالب های فرمینگ ، جلا و براقیت محصول در این قالب ها بسیار بیشتر می باشد

 

 

آیا جهت خارج کردن محصول از قالب ها ، نیاز است قالب ها را حرارت دهیم ؟

خیر

محصول با ارتعاش و یا ضربه آرام براحتی خود را از قالب جدا می نماید و نیاز به حرارت نمی باشد. در صورت اعمال حرارت و نگهداری نا مناسب قالب ها شکل اصلی خود را از دست داده و یا دچار تابیدگی می گردند

 

 

شستشوی قالب ها با چه موادی انجام میگیرد ؟

جهت نیاز به شستشوی قالب جهت تغییر رنگ محصول تولیدی ، از اسید کلریدریک استفاده نمایید

 

 

آیا میتوان قالب ها را با بنزین هم شستشو نمائیم ؟

خیر

بنزین ،حلال قالب ها ، بخصوص قالب های براق می باشد و در صورت استفاده از بنزین جهت نظافت قالب ها ، قالب ها آسیب خواهند دید

 

 

آیا میتوان طرح های جدید نیز طراحی نمود ؟

این امکان در قالب سازی وجود خواهد داشت که با توجه به برخی محدودیت های جزئی ، انواع طرح های مختلف سنگ مصنوعی ، کتیبه و … را در سایز های بسیار بزرگ (۲ متر عرض و ۳ متر طول ) طراحی و قالب سازی نمود. لکن این امر طراحی نیازمند وجود افراد مجرب و کارآزموده می باشد