ماده ضد شوره سنگ مصنوعی سمنت پلاست

ماده رفع شوره زدگی در بتن ( و محصولات بتون و موزاییک رنگی بتنی ) ، رفع شوره زدگی در محصولات سنگ مصنوعی سمنت پلاست ( ماده ضد شوره سنگ مصنوعی سمنت پلاست ) :

در بتن ، پوشش های ساختمانی ، سنگ های مصنوعی ، سنگ مصنوعی سمنت پلاست و … به دلیل وجود مواد معدنی و همچنین وجود آهک و نمک های قلیایی در بافت داخلی این مواد ، در صورتیکه محصول دارای جذب آب باشد ، رطوبت در هنگام بارندگی ، و یا شتشوی محصول و کفپوش ، به داخل محصول نفوذ کرده و با آهک و نمک های قلیایی درون محصول واکنش ترکیبی داده و در هنگام تبخیر ( تابش نور خورشید ) آب بخار شده و آهک و نمکهای قلیایی در سطح محصول بصورت شوره زدگی خواهد ماند .

جهت جلوگیری از این عوامل راههای زیادی وجود خواهد داشت . یکی از این راه حل های ، استفاده از مواد نانو و یا مواد ایجاد لاک ، جهت جلوگیری از جذب آب توسط محصول می باشد .

 

 

از راهکارهای اصولی دیگر که بیشتر در سنگ های مصنوعی سمنت پلاست میتوان از آن بهره برد استفاده از نانوسیل ضد شوره ( اسید چرب ) می باشد .این ماده به میزان یک درصد در هنگام ساخت مخلوط سنگ مصنوعی سمنت پلاست در آن ترکیب شده ، با آهک و نمک های قلیایی موجود در مواد واکنش خواهد داد و نوعی صابون غیر حلال در محصول ایجاد می نماید . به همین دلیل در هنگام جذب آب توسط محصول و تبخیر آن در بتن و یا سنگ های مصنوعی سمنت پلاست ، دیگر شوره زدگی در محصولات مشاهده نخواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به گفتگو ملحق بشید ؟
در صورت تمایل همکاری کنید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *