خمیر کاشت میلگرد عمودی

مخلوطی سه جزئی با بنیان رزین اپوکسی که با بهره گیری از افزودنی‎های شیمیایی قابلیت چسبندگی آن تقویت شده است و برای کاشت یا هم پوشانی میلگردها در کف سازه های بتنی کاربرد دارد. از خواص و اثرات این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-چسبندگی بسیار زیاد به بتن و فولاد
-مقاومت های فوق العاده زیاد کششی و خمشی
-دارای خاصیت خود متراکم شوندگی
-مقاومت شیمیایی زیاد
-طول عمر بیشتر از طول عمر بتن
-فاقد جذب آب

این ماده در مواردی همچون موارد زیر کاربرد دارد:

-کاشت میلگرد و انکربولت در بتن یا سنگ
-نصب و ثابت سازی قطعات فلزی،بتنی،سنگی و….

 

روش مصرف این ماده به صورت زیر می باشد:

مقاطع اجرا باید خشک و عاری از هر گونه چربی،رطوبت،گرد و غبار،زنگ زدگی،ذرات سست و ناپایدا باشد.برای بهبود و افزایش چسبندگی بهتر است آن مقاطعی از آرماتورها که با مواد کاشت آرماتور در تماس قرار میگیرند بوسیله مواد زنگ بر یا فرچه سیمی برقی یا سند بلاست زنگ زدایی شوند.
-ابتدا دو جزء A و C را به وسیله همزن برقی(دریل+پره) تا حصول اطمینان از اختلاط کامل(حدود ۲ تا ۴ دقیقه) مخلوط نمایید.سپس جزء  B را به مخلوط A+B افزوده و مجددا عمل اختلاط راتا حصول مخلوطی همگن ادامه بدهید.مخلوط آماده A+B+Cرا در مدت زمان کمتر از ۲۰ دقیقه در حفره ها به صورت ریزشی ریخته و آرماتورها را در داخل حفره ها قرار بدهید و با چرخانیدن آرماتورها از در تماس قرار گرفتن کامل سطوح آرماتور با خمیر کاشت میلگرد اطمینان حاصل نمایید.
ابتدا حجم حفره را محاسبه نموده و حجم آرماتور را از ان کسر نموده و با توجه به حجم باقیمانده و وزن مخصوص خمیر کاشت میلگرد مقدار مصرف قابل محاسبه خواهد بود.

این ماده را در ظرف در بسته ،به دور از یخبندان و تابش مستقیم نور خورشید به مدت یک سال می توان نگهداری کرد. بهترین دمای نگهداری ۱۰+ الی ۳۰+ درجه سانتیگراد می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به گفتگو ملحق بشید ؟
در صورت تمایل همکاری کنید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *