خمیر کاشت میلگرد افقی

خمیر کاشت میلگرد افقی مخلوطی دو جزئی با بنیان رزین اپوکسی که با بهره گیری از افزودنی های شیمیایی قابلیت چسبندگی آن تقویت شده است و برای کاشت یا هم پوشانی میلگردها در دیوار و سقف سازه های بتنی کاربرد دارد. از خواص و اثرات این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-قدرت چسبندگی بسیار زیاد به بتن و آرماتور
-استحکام بسیار عالی در مقابل مواد اسیدی و قلیایی
-امکان کاشت آرماتور در بتن های سبک
محافظت از آرماتور و انکربولت در مقابل خوردگی و زنگ زدگی
-بدون شره و فاقد انقباض
-بدون نیاز به حلال
-سهولت و سرعت اجرا

 

این ماده در مواردی همچون موارد زیر کاربرد دارد:

-کاشت آرماتور،انکربولت،میله های فلزی،استیل،روی و….
-ایجاد چسبندگی بین مقاطع فلزی با بتن یا سنگ

 

روش مصرف این ماده به صورت زیر می باشد:

مقاطع مورد نظر جهت تزريق خمير كاشت آرماتور بايد خشک و عاري از هر گونه چربي، گرد و غبار، زنگ زدگي، ذرات سست و ناپايدار باشد. ابتدا دو جزء سازنده خمير كاشت آرماتور را داخل يك ظرف ريخته و با استفاده از همزن برقي (دريل+پره) كاملا مخلوط نماييد. مخلوط حاصله را داخل پيستون ابزار تزريق ريخته، درپوش پلاستيكي را در انتهاي پيستون بگذاريد. كارتريج آماده شده را در داخل ابزار تزريق قرارداده، نوك نازل را برش زده و ماده كاشت آرماتور را در داخل سوراخ تزريق نماييد. براي جلوگيري از اتلاف مواد کاشت آرماتور حدوداً نيمي از قسمت انتهايي فضاي حفره را بايد پر نماييد. سپس آرماتور را وارد حفره نموده و با چرخانيدن آرماتور در داخل حفره، از تماس كامل سطوح حفره با خمير كاشت ميلگرد اطمينان حاصل نماييد.ابتدا حجم حفره را محاسبه نموده و حجم آرماتور را از آن کسر نمایید و با توجه به حجم باقیمانده و وزن مخصوص خمیر کاشت میلگرد مقدار مصرف قابل محاسبه خواهد بود.

 

 

این ماده را در ظرف در بسته ،به دور از یخبندان و تابش مستقیم نور خورشید به مدت یک سال می توان نگهداری کرد. بهترین دمای نگهداری ۱۰+ الی ۳۰+ درجه سانتیگراد می باشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به گفتگو ملحق بشید ؟
در صورت تمایل همکاری کنید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *